Znaczną część naszych pacjentów stanowią osoby z zespołami bólowymi kręgosłupa oraz towarzyszącymi temu dolegliwościami.
Każdy pacjent jest dokładnie diagnozowany w celu określenia przyczyny problemu, dobrania indywidualnego planu rehabilitacji oraz redukcji objawów.
Na pierwszej wizycie przeprowadzamy wywiad, analizę badań obrazowych pacjenta dla potrzeb fizjoterapii (RTG, MRI, TK, USG), oceniamy postawę, dokonujemy badania oraz w zależności od potrzeb terapię i/lub instruktaż ćwiczeń do domu.
Jeśli pacjent nie posiada badań obrazowych nie jest to konieczne na 1.wizycie. Wybieramy tylko bezpiecznie u danego pacjenta techniki pracy. Jeśli sytuacja tego wymaga, zawsze prosimy pacjenta o pogłębienie diagnostyki lekarskiej. Jednak nie każdy przypadek wymaga badań obrazowych.
Z jakich metod korzystamy?
– terapia manualna
– masaże lecznicze
– terapia narzędziowa
– neuromobilizacja
– trening medyczny / kinezyterapia
uzupełnienie terapii:
– kinesiotaping
– masaż Kobido
– masaże relaksacyjne
Z jakiego rodzaju problemami pracujemy?
– choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
– dyskopatia, wypuklina / przepuklina krążka międzykręgowego
– stenoza
– kręgozmyk
– choroby reumatyczne
– urazy więzadłowe kręgosłupa
– stany po złamaniach
Dolegliwości towarzyszące dysfunkcjom kręgosłupa:
– ból kręgosłupa i okolicznych tkanek
– szyjnopochodne bóle głowy
– promieniowanie do kończyn- rwa barkowa, rwa kulszowa, rwa udowa
– bóle międzyżebrowe
– ograniczenie ruchu kręgosłupa (m.in. kręcz szyi)
– osłabienie siły mięśniowej tułowia, kończyn
– zaburzenia czucia w obrębie tułowia, kończyn
– zaburzenia, uszkodzenie korzeni nerwów rdzeniowych
– bóle niespecyficzne
– zablokowanie stawu krzyżowo-biodrowego
Ilość zabiegów w jest indywidualnie dobierana do pacjenta oraz jego problemu. Zależna jest od celu, który chcemy osiągnąć, złożoności jednostki chorobowej oraz wielu aspektów towarzyszących. Może wahać się od kilku do kilkunastu spotkań w serii zabiegowej.
Informujemy na bieżąco pacjenta, na którym etapie terapii jesteśmy, ile czasu potrzebujemy na osiągnięcie wyznaczonego celu i co robimy by go osiągnąć. Spotkania przeważnie odbywają się 1x w tygodniu.
Jednym z podstawowych i najważniejszych elementów pracy, w naszym gabinecie jest edukacja. Zapewniamy pacjentom rzetelne wytłumaczenie problemu, dobranie odpowiednich do możliwości pacjenta sposobów pracy własnej. Włączenie pacjenta do procesu usprawniania to naszym zdaniem najważniejszy element wspólnego sukcesu. Pacjent wykonując zalecenia przyspiesza proces rehabilitacji i zmniejsza koszty leczenia.
____________________________________________________________________
👋 Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w mediach społecznościowych. INSTAGRAM & FACEBOOK
• fizjoprofilaktyka • dbam o zdrowie • profilaktyka bólu kręgosłupa • zdrowy białystok • fizjoterapia • fizjoterapeuta białystok • rehabilitacja białystok • fizjoterapia ortopedyczna • fizjoterapia uroginekologiczna