O pracy biurowej i skutkach związanych z długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej pisaliśmy w poprzednich postach. Już wiesz, że praca biurowa może być przyczyną powstawania bolesnych przeciążeń mięśni i stawów oraz, że zwiększa ryzyko chorób serca, zaburzeń układu pokarmowego i nerwowego. Nadszedł czas, by poznać metody walki z negatywnymi skutkami siedzenia.
Jak ćwiczyć za biurkiem?
Jak zdrowo wykorzystać przerwę od komputera?
Jak znaleźć ulgę w nieustannym siedzeniu?
Zapraszamy do zapoznania się z instruktażowymi filmami w poniższym wpisie.
Bolesność dłoni, spięte przedramiona, sztywność nadgarstków?
Wypróbuj ćwiczenia rozluźniające przedramiona, które przynoszą ulgę napiętym mięśniom i redukują sztywność w nadgarstkach. Proste rozciąganie i wzmocnienie mięśni pomoże zmniejszyć ból i poprawić ich elastyczność. Regularna praktyka tych ćwiczeń to klucz do zdrowych dłoni i sprawnych nadgarstków.
Linki do filmu
Drętwienie rąk, sztywność palców, bolesność karku?
Wypróbuj ćwiczenia rozluźniające kark i kończyny górne oraz mobilizujące układ nerwowy. Te proste techniki pomogą złagodzić napięcie, poprawić krążenie i zwiększyć ruchomość palców oraz ramion. Nie trzeba wiele- wystarczy chwila!
Linki do filmu:
Bóle głowy, napięcie szyi i sztywność karku?
Wypróbuj ćwiczenia relaksacyjne, które skutecznie rozluźniają mięśnie szyi, łagodzą sztywność karku i pomagają zredukować bóle głowy. Ćwiczenia te skupiają się na delikatnym rozciąganiu i poprawie krążenia, co przynosi ulgę oraz zmniejsza napięcie nagromadzone w okolicach karku. Regularne ćwiczenia pozwalają na szybszą regenerację i wspieranie profilaktyki bólów głowy.
Linki do filmu:
Ból i sztywność między łopatkami? Bóle w klatce piersiowej?
Wypróbuj ćwiczenia mobilizujące odcinek piersiowy kręgosłupa, które pomogą zredukować napięcie i poprawią ruchomość tej partii pleców. Ulga, poprawa postawy i zdrowie całego kręgosłupa- poświęć chwilę swoim plecom!
Linki do filmu:
Sztywność w lędźwiach, drętwienie nóg i bóle w krzyżu?
Wypróbuj ćwiczenia odciążające odcinek lędźwiowy kręgosłupa, które pomogą złagodzić te dolegliwości. Ćwiczenia te są zaprojektowane tak, aby poprawić ruchomość dolnej części pleców, zwiększyć elastyczność mięśni oraz złagodzić napięcia, które często powodują ból. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń może nie tylko zmniejszyć sztywność i ból, ale także zapobiec ich nawrotom, wspierając zdrowie odcinka lędźwiowego na co dzień.
Linki do filmu:
Pamiętaj, by ćwiczenia które wykonujesz sprawiały Ci radość. Utrzymywanie ciała w zdrowiu to nasz obowiązek, więc nie trać czasu- RUSZ SIĘ.
mgr Karolina Łapińska
____________________________________________________________________
👋 Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w mediach społecznościowych. INSTAGRAM & FACEBOOK